Drevodomy

U nás si hravo vyberiete zo širokej ponuky nízkoenergetických drevodomov a zrubových domov. Všetky naše produkty sú vyrobené zo smrekového alebo borovicového dreva tej najvyššej kvality.
Prečítajte si viac o kategórii Drevodomy.

V ponuke

Odporúčané
Najdrahšie
Najlacnejšie
Najväčšie
Najmenšie

Drevodom, stavba, ktorá ponúka mnoho výhod:


1. Drevodom vám šetrí nemalé peniaze


„Nám postačí byt, veď dom je drahá záležitosť.” Aj vy ste zvykli uvažovať takto? Dnes už to nie je celkom pravda. Ceny realít rastú do astronomických výšok a tak azda nikoho neprekvapí fakt, že za cenu jednoizbového bytu v bratislavskej novostavbe si dnes pokojne môžete postaviť trojizbový drevodom. Teda, nechať postaviť. Veď na to sme tu my.

 

2. Budete bývať skôr


O drevodomoch je všeobecne známe, že doba realizácie je výrazne kratšia, než je tomu pri murovaných domoch. Stavia sa totiž napríklad i v zime, keďže v tomto prípade ide o tzv. „suché procesy”. Spravidla sa tak viete sťahovať už do pár týždňov od zloženia stavebného materiálu na pozemok. To vám vie padnúť vhod najmä ak sa so sťahovaním ponáhľate pre príchod nového člena rodiny, predaj starého bytu a podobne.

 

3. Zvládnete to bez stresu a nekonečných „vybavovačiek”


Drevostavba teda šetrí čas i peniaze. Vedeli ste však, že celý proces spôsobuje i menej hluku, prachu a neporiadku? Navyše, tým, že všetky kompetencie vložíte do rúk (starostlivo) vybranej firmy, stavba vášho vysnívaného drevodomu prebehne v pohode a bez nervových zrútení. Len si predstavte to vyberanie materiálov, dodávateľov, realizačných firiem, dohadovačky s robotníkmi, oznámenia o všakovakých skrytých poplatkoch… Aj vám ostalo nevoľno? Tak si môžete vydýchnuť, u nás má totiž celá realizácia jedno meno, jeden tím ľudí, jednu cenovku a jeden jediný punc poctivej práce. Stavbu drevodomu pre vás v prípade záujmu zrealizujeme od A po Z. Vypracujeme projektovú dokumentáciu, vybavíme vám stavebné povolenie, vyriešime zapojenie inžinierskych sietí, drevodom postavíme a na záver sa postaráme o všetky dokončovacie práce. A vy? Vy sa budete venovať príjemnejším veciam, napríklad svojej rodine.

 

4. Pomôžete planéte


Drevo nie je len krásne, voňavé a pre človeka absolútne prirodzené. Šetrí tiež planétu, samozrejme za predpokladu, že disponuje ekologickým certifikátom. Drevený domček síce vlk v rozprávke o troch prasiatkach zlikvidoval pomerne ľahko, v realite sú však dohady o nekvalite dávno vyvrátené. Životnosťou drevodom rozhodne nezaostáva za murovaným variantom. Vďaka použitiu špeciálnych certifikovaných materiálov navyše dnes drevodomy dosahujú i vysokú mieru požiarnej odolnosti. V prospech dreva významne hrá množstvo ušetrenej energie už pri samotnom opracovaní. Preprava pomerne ľahkých drevených materiálov tiež nedá životnému prostrediu príliš zabrať. To, čo vás však pravdepodobne zaujíma najviac, je dlhodobé pôsobenie dreva ako stavebného materiálu. Potešíme vás i planétu – drevo je nielen dokonale obnoviteľným zdrojom, má tiež skvelé izolačné vlastnosti a nízku tepelnú vodivosť. Z ovzdušia extrahuje škodlivé CO2, podobne ako stromy, z ktorých pochádza. Okrem toho dobre tlmí hluk a reguluje vlhkosť. Životnému prostrediu môžete pomôcť napríklad aj vytvorením zelenej strechy na drevodome.

 

5. Podporíte svoje zdravie


Konštrukcia drevodomu udržuje príjemnú klímu bez výkyvov teplôt, stará sa o pravidelnú výmenu vzduchu a vytvára zdravé prostredie. Počuli ste už o škodlivom vplyve nadbytočného množstva katiónov v ovzduší? Sú to práve kladné ióny, ktoré sa podľa odborníkov podieľajú na vzniku moderných zdravotných problémov. Drevo vďaka svojej slabej vodivosti narušuje elektrické pole Zeme len mierne. Obsahuje teda väčší počet telu prospešných záporných iónov. V novom dome si tak nebudete vychutnávať len podmanivú vôňu dreva, ale i ničím nerušený spánok bez obáv o zdravie vás i vašich blízkych. To už stojí za zváženie!

Základné pravidlá starostlivosti o drevostavbu

Napriek pomerne rozšíreným mýtom o krátkej životnosti drevostavieb možno už aj na Slovensku pomaly badať, že sa stavby z dreva vďaka odbornej osvete tešia čoraz väčšej obľúbenosti. Ako to ale je so starostlivosťou o ne? Je to skutočne taká veda, ako zvyknú tvrdiť priaznivci murovanej klasiky? Poďme si to vysvetliť od základov. Tie, koniec-koncov, potrebuje i ten najmenší záhradný domček.

Vyberáte, prepočítavate, lámete si hlavu... Ako však spoznať kvalitnú drevostavbu?

Drevostavby sa v posledných rokoch ukázali ako výhodná investícia pre páry, rodiny aj samotných staviteľov. Malý záhradný domček, ktorý je oproti tomu tehlovému skladný, je charakteristický aj pevnými základmi, priedušným materiálom, úsporou energie a inými vlastnosťami, ktoré vás môžu osloviť.

(Z)rub či líc? Návod, ako si vybrať ten správny typ drevodomu

Drevo je upokojujúce, voňavé, teplé, bezpečné… Niet divu, že ho ľudia s obľubou už po stáročia využívajú ako materiál na stavbu domov. Dnes máme na výber z množstva typov drevených stavieb, stačí sa len rozhodnúť. Ale ako? Po prečítaní nášho porovnania v tom pravdepodobne budete mať trocha jasnejšie.