Drevené domčeky

Záhradné domčeky

Tieto záhradné domčeky ponúkame bez stavebného povolenia do veľkosti 25 m2vďaka čomu sa ideálne hodia na každú záhradu alebo pozemok. Okrem uskladnenia náradia alebo záhradného nábytku môžu byť využité napríklad ako kancelária na „home office“, tvorivé štúdio, herňa pre vaše deti či ako útulné bývanie pre hostí  fantázii sa naozaj medze nekladú.
Prečítajte si viac o kategórii Záhradné domčeky.

V ponuke

Odporúčané
Najdrahšie
Najlacnejšie
Najväčšie
Najmenšie

Záhradné domčeky – prečo si jeden zadovážiť aj do vašej záhrady?

1. Drevený domček je praktický

A ako veľmi, to úplne pochopíte, až keď budete domček vlastniť. Zatiaľ si predstavte, že už nikdy nebudete musieť záhradný nábytok baliť do nepremokavých plachiet a bicykle obchádzať v pivnici. Predstavte si garáž bez silného odéru psích granúl či mulčovacej kôry. Predstavte si miesto, kde bude mať každá skrutka a matica svoju presne určenú polohu, kde kľúče budú zoradené podľa veľkosti a kladivo sa nikdy viac nestratí… Taký záhradný domček na náradie ocení nielen pracovitý manžel ale i poriadkumilovná manželka.  
Máte? Tým miestom je váš nový záh(r)adný domček.

2. Drevo je pekné

záhradný domček


No naozaj. Preč sú časy polozhnitých, z pár dosák nakrivo zbúchaných kôlničiek. Preč sú (snáď) už i časy nevkusných plastových búd, ktoré v silnejšej búrke drží na mieste azda len ich obsah. Preč sú už i časy kovových unimobuniek bez okien, ktoré i tú najkrajšiu záhradu razom obdaria nepekným dojmom staveniska. Privítajte škandinávske drevo: kvalitné, ekologické a príjemné na pohľad. Takýto drevený záhradný domček netreba v záhrade schovávať, naopak, hrdo ho vystavte na obdiv! O to viac na neho budete hrdý, ak si záhradný domček postavíte svojpomocne. Omotajte ho ťahavou zeleňou, doplňte pestrými kvetmi. Táto malá stavba sa poľahky stane ďalším esteticky hodnotným prvkom vašej záhradnej architektúry. 

3. Je to originálne

Akože šopa na náradie v záhrade má byť originálna? Nuž, neverili by ste, koľko využití taká „šopka” ponúka. Vyberte si domček v prevedení s terasou a obohaťte svoju záhradu o krytú miestnosť pre návštevy so skvelým miestom na grilovanie. Zaobstarajte si typ s veľkými oknami a čerpajte inšpiráciu zo záhrady vo vašom novom presvetlenom home-office či umeleckej dielni. Vyberte si väčší variant a premeňte ho na externú hosťovskú izbu či detskú herňu. Každé z týchto využití prináša nový pohľad na záhradný domček. Nájdete ešte inovatívnejší spôsob?

4. Je to ekologické

Čo môže byť pre prírodu lepšie ako drevo? No predsa drevo s ekologickým certifikátom! Všetky naše výrobky sú z prírodného materiálu severských lesov, ťažené tým najviac udržateľným spôsobom. Áno, možno to vidieť na cene. Nám však príroda nie je ukradnutá, veď to robíme z lásky k nej. Veríme, že naši zákazníci majú v tejto veci rovnaký postoj, ako my.

5. Je to IN

drevený domček

Sledujete trendy v časopisoch o bývaní či čoraz populárnejší pinterest? Drevo, pletenina, svetielka, ťahavé rastliny, keramické maľované črepníky a opäť drevo. Tento štýl sa drží na prvých priečkach obľúbenosti už niekoľko rokov. Podľahli ste mu i vy? V tom prípade ste u nás správne. Prírodne orientovaný štýl s dôrazom na pocit pohodlia a útulnosti vo vašej záhrade totiž docielite aj vďaka jednému z našich záhradných domčekov. Výber máme skutočne pestrý, tak poďme pre vás nájsť ten pravý.  
Pomôžeme vám i v prípade, že ste sa rozhodli do svojej záhrady vložiť kus seba a domček si postaviť svojpomocne. Smelo klikajte na článok Ako postaviť záhradný domček a nechajte sa inšpirovať. Pripravili sme ho práve pre vás!  

Môže to byť lepšie? Áno, v prípade, že váš ideálny montovaný záhradný domček môžete mať doma už pár týždňov po objednaní.

Z čoho sa vyrábajú záhradné domčeky? 

Jedným z najkľúčovejších ukazovateľov, podľa ktorých si môžete vyberať záhradný domček, sú použité materiály. V prvom momente sa musíte rozhodnúť či si idete kupovať domček z dreva, plechu alebo plastu. Výber materiálu by mal odrážať účel, na ktorý domček potrebujete a či plánujete domček po nejakej dobe vymeniť alebo chcete, aby vám dlho vydržal.  
Plastové domčeky sú asi najmenej trvácne, pretože plast sa rýchlo v prostredí záhrady opotrebuje. Na chránenom mieste sa životnosť určite zvyšuje, no stále môžete rátať s domčekom iba na krátke obdobie. Na druhej strane sú asi najlacnejšou alternatívou. 

Plechové domčeky sú o čosi odolnejšie a ich životnosť (podľa kvality plechu) môže byť 10 a viac rokov. Výhodou je odolnosť plechu. Pri kvalitnom nátere a dobrom spracovaní vám domček bude dlho slúžiť. Problematickým pri plechových domčekoch býva letné obdobie. Kvôli nepriedušnosti materiálu sa vzduch v domčeku veľmi nehýbe. Keď sa slnko priamo oprie na domček, teplota vo vnútri rapídne stúpa. 

V neposlednom rade máme domčeky z dreva sú obľúbenou voľbou, ak je vaše hľadanie zamerané na kvalitu a dlhú životnosť. Ponúkajú asi najširšiu škálu produktov, od domčekov na náradie, cez suché vonkajšie toalety až po záhradné chatky. Zo spomínaných sú určite drahšou alternatívou, no z pohľadu pomeru ceny a životnosti, sú určite najvýhodnejšie.

Lacný záhradný domček

Ako spoznať, čo je dobrá cena vs. prestrelená cena? Pretože každý súhlasne prikývneme na to, že vysoká cena nie vždy znamená kvalitu. Pri záhradných domčekoch odráža najmä 3 základné veci - materiál, spracovanie a manipuláciu, teda prepravu a všetko, čo obnáša. Ak dodávatelia či výrobcovia tlačia cenu dole, väčšinou to nie je z prepravy, ale práve z kvality materiálu a spracovania. Prestrelenú cenu odhalíte ťažšie, ale dá sa to. Pýtajte sa. Aké materiály boli použité? Ako dlho je už výrobca na trhu? Aká dlhá je záruka na domček? Akým systémom sa domček skladá? Poskytuje predajca aj nejaké doplnkové služby? 

Záhradný domček Poľsko

Povedzme, že ste sa rozhodli pre určitý materiál, napríklad drevo a idete kupovať domček. Odporúčame vám, dať si námahu a zistiť, aký konkrétny materiál je použitý na diely. Dôležitý je aj výrobca dielov, pretože drevo, ktoré má mať dlhú životnosť, musí byť dôkladne vyberané a následne kvalitne spracované. Drevo by malo byť riadne vysušené a opracované, aby materiál bol čo najodolnejší. Mnohokrát sme sa stretli s tým, že drevené záhradné domčeky z Poľska nevykazovali dostatočnú kvalitu a dôsledné spracovanie. Zákazníci tak veľakrát skončili so zlou skúsenosťou. Záhradné domčeky z Poľska sú síce v nižšej cenovej kategórií, no odrazí sa to na kvalite. Pri snahe zatlačiť cenu čo najnižšie.


 


 

Ako postaviť záhradný domček svojpomocne

Malá stavba, montáž ktorej zvládnete i vy. Stačí vám vhodný materiál a náradie, obrázkový návod a tento článok. Nazrite do zákulisia jungla., pripravili sme pre vás fotopostup zo stavby záhradného domčeka Magnus tak, aby ste celý proces podľa našich inštrukcií zvládli i sami.

Neuveríte, no drevený záhradný domček sa dá využiť aj takto!

Bežne záhradný domček slúži na uskladnenie náradia, nábytku či bicyklov. Vedeli ste však, že dnes sa už ponúka aj mnoho iných možností? Pozrite sa na prehľad rozličných využití, ktorý sme si pre vás pripravili.

Vyberáte, prepočítavate, lámete si hlavu... Ako však spoznať kvalitnú drevostavbu?

Drevostavby sa v posledných rokoch ukázali ako výhodná investícia pre páry, rodiny aj samotných staviteľov. Malý záhradný domček, ktorý je oproti tomu tehlovému skladný, je charakteristický aj pevnými základmi, priedušným materiálom, úsporou energie a inými vlastnosťami, ktoré vás môžu osloviť.

Ako si vybrať záhradný domček presne podľa vašich potrieb

Teplejšie mesiace pre mnohých milovníkov záhrad znamenajú začínajúce sa práce, spojené s okopávaním, sadením či kosením trávy. V tomto článku vám poradíme, ako si pomocou kúpy „obyčajného“ dreveného domčeka môžete uschovať náradie a vytvoriť tak úplne nové miesto na záhrade, napríklad práve pre vaše rastlinky.