Drevené chaty

Kvalitné drevené zrubové chaty a chatky, vyrobené zo sibírskeho dreva prvotriednej kvality, kombinujú útulnosť, funkčnosť a ekologické aspekty nízkoenergetického spôsobu bývania. Z našej širokej ponuky si vyberie naozaj každý – na výber máme klasické aj moderné chatky, jednopodlažné a dvojpodlažné chaty na víkendové ale aj celoročné využitie, a to už od 20 m2.
Prečítajte si viac o kategórii Drevené chaty.

Drevené chaty

Učarovali vám drevené chaty a chalupy? Ak ste sa rozhodli pre stavbu vlastnej oázy pokoja, naše montované drevené chaty by vám mohli prísť vhod. Drevené zruby a chaty sú trendom posledných desaťročí, a pritom odkazujú na stáročnú tradíciu. Predstavujú klasický štýl a rokmi overenú formu stavieb. Naše drevené rekreačné chaty sú navyše vybavené skvelou kvalitou certifikovaného severského dreva a, na pohľad veľmi príjemným, škandinávskym dizajnom. Nehľadajte lacné drevené chaty a drevené chaty z Poľska, na veľkých veciach, akými drevené chaty jednoznačne sú, sa šetriť neopláca. Stavte radšej na kvalitu a jedinečnosť, buďte originál. Prezrite si naše drevené chaty na kľúč, vyberte si svoju vysnenú, prispôsobte ju svojim predstavám a požiadavkám. My sa už postaráme o to, aby sme pre vás zabezpečili stavbu, v ktorej nájdete útočisko po ďalšie desaťročia.

Základné pravidlá starostlivosti o drevostavbu

Napriek pomerne rozšíreným mýtom o krátkej životnosti drevostavieb možno už aj na Slovensku pomaly badať, že sa stavby z dreva vďaka odbornej osvete tešia čoraz väčšej obľúbenosti. Ako to ale je so starostlivosťou o ne? Je to skutočne taká veda, ako zvyknú tvrdiť priaznivci murovanej klasiky? Poďme si to vysvetliť od základov. Tie, koniec-koncov, potrebuje i ten najmenší záhradný domček.

Vklad nehnuteľnosti do katastra? Nezamdlievajte! Máme pre vás 5 odpovedí na najčastejšie kladené otázky

Možno sa práve obzeráte po novej nehnuteľnosti, možno predávate svoju starú, aby ste si mohli zadovážiť vysnívaný drevodom. V oboch z týchto prípadov ste sa však s najväčšou pravdepodobnosťou stretli s povinnosťou vkladu do katastra. Netušíte, ktorá bije? Nijaký problém, na vaše otázky radi odpovieme v tomto článku.

Vyberáte, prepočítavate, lámete si hlavu... Ako však spoznať kvalitnú drevostavbu?

Drevostavby sa v posledných rokoch ukázali ako výhodná investícia pre páry, rodiny aj samotných staviteľov. Malý záhradný domček, ktorý je oproti tomu tehlovému skladný, je charakteristický aj pevnými základmi, priedušným materiálom, úsporou energie a inými vlastnosťami, ktoré vás môžu osloviť.

(Z)rub či líc? Návod, ako si vybrať ten správny typ drevodomu

Drevo je upokojujúce, voňavé, teplé, bezpečné… Niet divu, že ho ľudia s obľubou už po stáročia využívajú ako materiál na stavbu domov. Dnes máme na výber z množstva typov drevených stavieb, stačí sa len rozhodnúť. Ale ako? Po prečítaní nášho porovnania v tom pravdepodobne budete mať trocha jasnejšie.

Túžite po vlastnej chatke, no neviete si poradiť s úradmi? V tomto článku vám prezradíme, ako na to!

Dostali ste chuť oddychovať vo vlastnej útulnej chatke, no neviete či je možná malá stavba bez povolenia úradov? Nemusíte vešať hlavu. Poradíme vám, na čo si dať pozor, ako postupovať a aké všetky dokumenty je potrebné vybaviť na to, aby bola stavba v súlade so zákonmi. Vy si už následne naplno môžete vychutnať jarné lúče vo svojej novej oáze relaxu a pokoja.