Často kladené otázky

Váš čas je vzácny a my ním radi šetríme. Skúste si pozrieť zoznam odpovedí na otázky, ktoré sa naši zákazníci pýtajú často. Možno svoju odpoveď nájdete tam – bez potreby čakať na našu reakciu.

Aký typ dreva používate na výrobu produktov?
Všetky naše produkty sú vyhotovené z vysokokvalitného certifikovaného dreva zo severských lesov. Materiál vyhotovenia je vždy sibírsky smrek alebo severská borovica.
Prečo je cena vašich produktov taká vysoká?
Mnoho našich konkurentov predáva výrobky poľského pôvodu. Drevo, z ktorého sú vyrobené, pochádza z bežne realizovanej, neregulovanej ťažby. Naše domčeku sú vyrábané podľa škandinávskych noriem z kvalitných komponentov a dreva s certifikáciou FSC. Všetky stromy, ktoré sú vyrúbané za účelom získania dreva pre výrobu našich produktov tak vďaka certifikácii musia byť nahradené novými, mladými stromčekmi. My tak chránime lesy a pomáhame svetlejším zajtrajškom. Každá takáto snaha je, bohužiaľ, v dnešnej dobe o niečo nákladnejšia.
Potrebujem pre umiestnenie na pozemok stavebné povolenie?
Záleží od typu produktu. Spravidla, ak ide o stavbu väčšiu ako 25 m2, prípadne jedinú stavbu na pozemku, potom je stavebné povolenie nutnosťou. To i v prípade, že drevostavbu plánujete umiestniť napríklad na vyvýšené pätky.
Vybavujete stavebné povolenie, alebo je potrebné to riešiť svojpomocne?
Áno, v prípade potreby nemáme problém vybaviť pre vás stavebné povolenie.
Zabezpečujete dopravu a montáž?
Samozrejme, produkt vám privezieme kamkoľvek v rámci SR a ak si objednáte i jeho montáž, náš vysokokvalifikovaný tím sa postará o to, aby ste v čo najkratšom čase mohli bez starostí stavbu rovno začať využívať.
Zabezpečujete základovú dosku?
Pred privezením materiálu a následnou montážou rekreačných chát a domov nie je nutné mať pripravenú základovú dosku. Toto radi vyriešime za vás.
Je pre realizáciu nutný priamy prístup na pozemok?
Nie, je však potrebné nás s touto skutočnosťou vopred oboznámiť. V prípade vzdialenosti do 12 metrov vieme situáciu riešiť pomocou ramena, v iných prípadoch podľa individuálnej dohody. Podmienky dovozu s vami radi prediskutujeme. Doručenie na pozemok a prípadnú montáž spoplatňujeme podľa špeciálneho sadzobníka.